Skip links

Marta Iwanowska

Z pasji do rozwoju osobistego ...

Marta Iwanowska – mieszka w Warszawie ale urodziła się w Sokołowie Podlaskim. Rysunkiem i malarstwem interesuje się od dziecka. Los jednak popchnął ją w innym kierunku. Absolwentka UMCS w Lublinie na wydziale ekonomii. W 2020 roku ukończony I semestr studiów podyplomowych Rysunku i Malarstwa. Studia przerwano przez pandemię.  Nauka była u prof. Andrzeja Grendy i prof. Tomasza Chojnackiego.

W 2023 ukończone studia podyplomowe Malarstwa i Historii Sztuki w Warszawie u prof. Zbigniewa Gręziaka na Uczelnia Łukaszewski. Stosuje praktycznie wszystkie techniki, jednak najbardziej  lubi ołówek, węgiel, farby olejne. Podejmuje tematy emocji ,wrażliwości, szukania siebie, podróży w głąb siebie, tęsknoty za morzem i wolnością , którą nam ono daje. Pracuje w czterech cyklach : ’ to find yourself ’, ’ dreamy vibes ’ , ’ soul healing ’, ’ sea of dreams ’.

Malarstwo jest dla niej sposobem na odnalezienie się po długim okresie depresji. Jej sztuka pokazuje drogę do odnalezienia siebie poprzez ekspresję długo skrywanych emocji. Obrazy Marty Iwanowskiej  utrzymane są w onirycznej tonacji, przywołującej nostalgię za morzem i poczuciem wolności, jakie nam ono daje, z jego bezgraniczną przestrzenią, w której można zatracić się w myślach, wpatrując się w znikające za horyzontem niebo.

W okresie pandemicznym dwie wystawy indywidualne w Cafe Kafka oraz Jaś & Małgosia w Warszawie.

21/01/2023 wirtualna wystawa ’ Creative soul society art exhibit ’   skupiona wokół sztuki stworzonej do uzdrawiania, organizowana przez @‌creative.soul.society.

15 – 21.06.2023  międzynarodowa wystawa digitalowa  ’ censored ’ organizowana przez galerię  M.A.D.S.

06 – 12/2023 – udział w  galerii wirtualnej prac zgłoszonych  do konkursu 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023.

Zobacz prace:

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z sieci.